ROCK IN SUMMER: LIMP BIZKIT / HOPE | 07.06.2015 | KRAKÓW | HALA WISŁY

. Limp Bizkit

07 Jun 2015 Kraków, PL Sold Out !

Details

Time : 18:00
Contact Website : https://go-ahead.pl

Data: 2015-06-07 (niedziela)
Miasto: Kraków
Miejsce: Hala Wisły
Godziny: wejście: 18:00, początek: 20:00
Cena biletów: 139 zł / 150 zł

Support: HOPE (www.facebook.com/OfficialHopeFan)
Miejsca zakupu: www.go-ahead.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl,www.ticketpro.pl, www.biletomat.pl oraz sklepy sieci Empik, Media Markt i Saturn

Agencja Go Ahead ma przyjemność zaprosić na koncert formacji Limp Bizkit! Mistrzowie łączenia nu metalu i rapcore wystąpią 7 czerwca w krakowskiej Hali Wisły w ramach imprezy Rock In Summer! Muzycy przyjadą do Krakowa w ramach promocji nowego albumu, którego wydawnictwo planowane jest na ten rok. Przypominamy, że będzie to druga odsłona tego cyklu w tym roku – potwierdzony jest już występ formacji Body Count 16 czerwca w warszawskim Parku Sowińskiego.

Grupa Limp Bizkit została założona w 1994 roku przez charyzmatycznego Freda Dursta (wokal) oraz Sama Riversa (bass) i jego kuzyna Johna Otto (perkusja). Do aktualnego składu należy także Wes Borland (gitara), który do zespołu dołączył w roku 1995.

Już pierwszy krążek formacji „Three Dollar Bill, Y’All” (1997), wyprodukowany przez producenta grupy Korn, pokrył się platyną. Jednak to drugie wydawnictwo zespołu stanowiło przełom w jego karierze. Album zatytułowany „Significant Other” (1999) zasłynął dzięki takim numerom jak „Nookie” czy „Break Stuff” i królował na listach przebojów. W tym czasie Limp Bizkit dołączył do grona najważniejszych zespołów rockowych na świecie.”Significant Other” zakończył 1999 rok na dziewiątym miejscu w prestiżowym zestawieniu Billboard 200.

Trzecia płyta Limp Bizkit „Chocolate Starfish & The Hotdog Flavoured Water” (2000), powstawała ze sporymi problemami – zaledwie tydzień po wejściu do studia zespół rozstał się ze swoim producentem Rickiem Rubinem. Ostatecznie muzycy sami wzięli na siebie stronę produkcyjną. O tym albumie Fred Durst powiedział: „Jesteśmy nieprzewidywalni. Nasze emocje ciągle się zmieniają, nie jestem więc w stanie stwierdzić, w jaką stronę pójdzie nasza muzyka. Jednak naszych fanów nigdy nie zawiedziemy.”

Czwarta płyta „Results May Vary” (2003) pomimo chłodnego przyjęcia przez fanów i krytyków pokryła się platyną. To właśnie z tego albumu pochodzi jeden z ich najbardziej popularnych utworów – „Behind Blue Eyes” – cover The Who.

W latach 2006 – 2009 grupa przechodziła kryzys. Wes Borland znów opuścił szeregi Limp Bizkit na rzecz swojego projektu (Black Light Burns). Wstrzymano wszelkie trasy koncertowe, a na stronie zespołu od czasu do czasu pojawiały się informacje o pracy w studiu.

Szósty i zarazem ostatni jak dotychczas album grupy został wydany 28 czerwca 2011 pod tytułem „Gold Cobra”. W pracach nad płytą wziął udział oryginalny skład Limp Bizkit.

W 2015 roku mija 20 lat obecności Limp Bizkit na scenie. Z tej okazji muzycy zaplanowali trasę koncertową po całym świecie. Potwierdzone są już m.in. występy w Ameryce Północnej, Południowej i w Rosji. Na początku stycznia zespół zapowiedział też nowe wydawnictwo – album jest już w finalnej fazie produkcyjnej i powinien ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku!

Zapraszamy!